| anonim_4396 a întrebat:

cei ce sunt in clasa a8a si dau examenele acelea in mai stiti cumva ce se intampla daca iau de exemplu la matematica sub nota 5? adica pic si nu mai intru la liceu si dau examenele iar in toamna? sau ce se va intampla?

Multumesc!

3 răspunsuri:
| Alina_9354 a răspuns:

Daca iei o nota mai mica de 5 la vreun obiect il vei da din nou in toamna si vei pierde si inscrierile la liceu! Dupa ce dai examenu in toamna se face a2a tura de inscrieri la liceu dar atunci te duci unde mai ai loc nu unde ti-ar placea! O singura nota iti poate da peste cap viitorulwinking Bafta!

| X a răspuns:

Nu se intampla nimic ...doar iti va afecta la media liceului in schimb nu va conta cea ce spui tu acolo e teza de o vei da la clasa acolo ai grija ca iti afecteaza media...

| botosel a răspuns:

Nota din examen reprezinta 15% din media pentru intare la liceu. daca ai o medie buna la scoala si iei sub 5 la mate, nu cred ca trebuie sa-ti faci asa multe griji