| roxyana03 a întrebat:

Buna

cer si eu ajutorul vostru. sa ma sfatiuitii ce sa fac... DAU FUNDA_VOT

Deci acum 1 luna am stat cu un baiat 2-3 saptamani. in acele zile l-am iubit enorm, il placeam de mult dar nu am putut sa-i spun, acum dupa 1 luna jumate, eu tot la el ma gandesc si il iubesc mult de tot asi face orice pentru el,, dar acum nu e asta problema.

Inainte, si cand stateam cu el pe mine si pe familia noastra ne ducea peste tot cu masina, acum, e tot la fel, ii duce peste tot, dar eu cand ii aud numele sufar foarte mult sau cand il vad, de exemplu azi, acum cateva zile a venit sora mea din Grecia, si vine astaseara la noi. ne sunat sa ne zica. am intrebat-o pe maicamea cu cine vine Ramona"soramea" a zis ca vine cu Florin, cand i-am auzit numele,. parca imi baga cineva un cutit in inima, ma sfatuitii ce sa fac? app sa stiti nu vreau sa-mi fac alt prieten, pentru moment, pana incep scoala, vreau sa fiu singura. doar pe florin "baiatul acela" il vreau... deci ma sfatuitii ce sa fac? dau vot+fundacrying am incercat sa-i zic ca tin la el, dar sa inpacat cu fosta lui prietena. a avut o relatie cu ea de 3ani jumate, de cand mi-a zis ca sa nul mai sun, nu lm mai sunat l-am lasat in pace, nu m-am mai bagat. dar cand ii aud numele, sau vocea, simt ca mor, cand aud, ca zice frattemio, maicamea, sau prietenii mei, ca se duc undeva cu florin, in flocurile in cre eram si eu cu el, sau cand ii aud numele, imi vine sa mor, simt ca vreau sa ma omor.cryingce sa fac? vot+funda

Răspuns Câştigător
| InDePeNdEntGiRl a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa il ignori pentru un timp,asa o sa intelegi daca mai e interesat de tine,cand vorbesti cu el fa-te ca nici nu esti atenta la ce zice,nu te uita la el,fii distrata si zambeste mereu chiar daca suferi enorm,in orice caz nu trebuie sa ii demonstrezi ca inca mai tii la el. Daca nu reaczioneaza in nici un mod inseamna ca tine la prietena lui mult si nu vrea sa mai fie cu tine, in acest caz nu ai ce sa faci, tine cont mereu ca e o relazie de 3 ani si nu se compara cu una de cateva saptamani.In schimb iti sugerez sa iesi cu prietenele tale in oras, cauta-ti tot timpul o occupatie in mod ca mintea ta sa fie mereu ocupata, sa nu te gandesti la el.Incearca in acelasi timp sa fii mereu machiata si aranjeata asa intelege ce a pierdut. sper sa ai succes si sa se intoarca la tine.

1 răspuns:
| Lexiiii a răspuns:

Unele iubir nu poti sa le uiti cand vrei tu. Timpul va fi cea mai buna solutie.Si sa fi cu el nu cred ca ai putea daca are prietena de trei ani jumate.Si el probabil te vede ca o prietena buna, cum familiile voastre se inteleg bine.Cel mai bine e sa iti ocupi timpul cu alceva.Iesi in oras, citeste, plimbate cu prietenele. Ceva sa iti ocupe timpul.Si oricum incepem scoala si acolo o sa uiti de el.Cel mai bine e sa nu ai sperante la o iubire pe care numai tu o simti.
Gandeste-te ca el e un baiat interzis.Are prietena si daca i-ai spune ce simti probabil nu ar reactiona in nici un fel. Asteapta si incearca sa ai cand mai puntin contact cu el daca vrei sa il uiti.
XoXo