| roxyana03 a întrebat:

Buna
cer si eu ajutorul vostru. sa ma sfatiuitii ce sa fac... DAU FUNDA_VOT
Deci acum 1 luna am stat cu un baiat 2-3 saptamani. in acele zile l-am iubit enorm, il placeam de mult dar nu am putut sa-i spun, acum dupa 1 luna jumate, eu tot la el ma gandesc si il iubesc mult de tot asi face orice pentru el,, dar acum nu e asta problema.
Inainte, si cand stateam cu el pe mine si pe familia noastra ne ducea peste tot cu masina, acum, e tot la fel, ii duce peste tot, dar eu cand ii aud numele sufar foarte mult sau cand il vad, de exemplu azi, acum cateva zile a venit sora mea din Grecia, si vine astaseara la noi. ne sunat sa ne zica. am intrebat-o pe maicamea cu cine vine Ramona"soramea" a zis ca vine cu Florin, cand i-am auzit numele,. parca imi baga cineva un cutit in inima, ma sfatuitii ce sa fac? app sa stiti nu vreau sa-mi fac alt prieten, pentru moment, pana incep scoala, vreau sa fiu singura. doar pe florin "baiatul acela" il vreau... deci ma sfatuitii ce sa fac? dau vot+funda...crying

3 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Ceea ce simti tu nu este iubire, este"indragosteala".Nu poti iubi"enorm"cum zici tu in 2-3 saptamani.O sa-ti treaca...Si eu eram moarta dupa un coleg de clasa cu care am stat in aceeasi banca 3 ani de zile, imi curgeau balele dupa el pe romaneste, il visam noaptea, nu puteam sa mi-l scot din minte.Eram"pe combinatie"cu alti baieti si tot la el ma gandeam, era ca un dracusor ce nu ma lasa in pace.Si acum. happy Nu am niciun fel de legatura cu el.Sunt fosti si colegi si atat. Dupa 3 ani de zile cat am lesinat eu pe sub banca in fiecare zi cand ii vedeam ochii albastri s-a trezit si el al5-lea an sa vrea sa fim impreuna dar eu din pacate eram deja ocupata happy Chiar daca a venit la mine la scoala in vizita si mi-a facut cea mai mare surpriza din viata mea si vroiam sa-l sarut pe loc...Totusi n-am fost decat indragostita de el.sau poate doar imi placea de el si atat.
Acum dupa 2 ani de relatie cu actualul iubit, acel baiat mi se pare cel mai simpatic baiat si cel mai dragalas blond de pe planeta(CU EXCEPTIA IUBITULUI).Dar imi e doar simpatic si amic.atat.

Asta a fost ca sa te fac sa te gandesti bine daca il iubesti sau e un sentiment si o perioada ciudata prin care treci.Cel mai bun sfat ca sa-l ai e sa-i spui direct ca iti place de el si ca vrei sa fiti impreuna(nu-i spune ca il iubesti din prima, baietii nu sunt asa naivi sa puna botul asa repede la asa ceva). Sper ca te-am ajutat si poate te vei gandi mai bine daca chiar e iubire ceea ce simti sau nu.Iti spun din propria experienta pentru ca asa credeam si eu.Cand vedeam cate un baiat dragut si coversam cu el, plangeam daca nu aveam credit pe tel sa-l sun, eram disperata, credeam ca iubesc pe fiecare dintre ei dar nu a fost asa.A fost o prima iubire pe la 11-12 ani care si-a pus amprenta in viata mea dar care nu ma deranjeaza cu nimic happy
Si inca ceva.Nu-ti poti da seama cu adevarat daca iubesti(in situatia ta)pana nu incerci sa treci peste.Incearca sa gasesti pe altcineva sa te consoleze dar nu ca iubit ci ca prieten.de preferinta sa fie baiat.Baietii stiu sa dea sfaturi bune pentru ca...sunt baieti happy

| Dina a răspuns:

Asta inseamna ca chiar tii la el foarte mult, si chiar daca auzi alt baiat cu acelasi nume ca al lui parca iti pare ca e un nume unic, unul foarte foarte duulce.Deci nu poti face nimic, pentru ca inseamna ca il iubesti mult, si esti tipul de persoana probabil care i-ai totul la inima.Nu e nimic grav si rau in asta.

| Snk01 a răspuns:

Zi ca vrei sa stai cu el si ca il iubesti foarte mult si tot ce ne-ai spus nouawinking