| cupru a întrebat:

Buna!
Ceva urgent,matusa mea are un telefon Nokia la care ii spune asa "Cartele SIM respinsa".A bagat codul puk, insa a uitat pinul.Si a bagat codul pin pana i s-a blocat.Acum nu mai poate sa sune decat numerele de urgenta, si scrie pe ecran Demo.Va rog muuuuuult ajutati-o, urgent.Are toate numerele in el, si nule-a scris in agenda.Problema este ca,telefonul a cazut pe jos de cateva ori.M-am uitat dar nu are decat o zgarietura mica, care cica era de dinainte.Telefonul nu e unul performant,si nu mai stie unde sa mearga,sa-l repare. Vreo sugestie? Fundita. >~~ Scuze de categorie, dar e cea mai populara

Răspuns Câştigător
| Butu_Sebastian_1983 a răspuns:

Cartela este deja blocată, codul PIN a fost scris de 3 ori greșit, iar codul PUK de 10 ori. Poate doar să meargă la o reprezentanta si sa ceara o copie a caretelei SIM cu acelasi numar de telefon. Agenda este recuperabila daca se introduce aceasta cartela in alt aparat.