| anonim_4396 a întrebat:

Buna,Chestia ce am patit acum a umplut paharul crying Este vorba de colegii mei mult iubiti si rasfatul lor mai pe scurt.
Sunt rasfatati cu telefoane si obiecte scumpe nu toti si sa va zic un exemplu.
Una cea mai obraznica in a 4a a primit un iphone 4 aici a inceput nebunia si de atunci in fiecare an cate un iphone nou are in prezent iphone 7 gold si il schimba acum de sarbatori vreo 4 pana acum a schimbat din motive de-a dreptul stupide de ex.A trecut de la iphone 5c blue la iphone 5c red la 3 saptamani dupa ce l-a luat pe ala Blue pentru ca nu-i placea culoarea Ehh maicasa are 30 de ani si e c-am rebela taica-so care era singurul care era matur din casa 45 de ani a murit saracul de hepatita si el era strangator am auzit ca avea stansi vreo 8000 de lei pe card iar el nu dadea banii pe prostii ca astea.Na si acum masa lucreaza ca femeie de serviciu la o macelarie cu salar de 1500 de lei.
Mai avem cativa colegi care si-au cumparat ochelari de vedere de aia falsi ca sa arate ca nu stiu cine vedeta pretul lor era parca de 300 de lei nu zic ca sunt sarac dar unii colegi de la mine din clasa chiar arunca cu banii.
Avem unu bataus el si cu tipa cu telefoanele cred ca se iubesc, am observat asta in a6a ca el mergea cu ea peste tot si ea il tinea muschi stans ca el este musculos si il alinta, il gadila, se joaca cu parul lui si stau in banca amandoi dar sunt de-a breptul nerusinati pot sa-i fac si altef dar nu e voie pe TPUChestia asta a umplut paharul : Noi la Romana profa ne-a zis ca ne da doar Fat-Frumos si cinci poezii de M. Eminescu dar din prostia lor ca sunt ei smecheri si obraznici ne-a dat inca 10 poezii si 5 povesti.
Tipa daca de iei de ea in sensul ca te certi cu ea ca e obraznica si e tare in gura imediat sara cocosul asta de tip cu tine la bataie si incepe sa ridice chesti ca sa ne sperie(da ce crede ca ma sperie el pe mine ca ridica obiecte "grele" eu am ridicat biroul la informatica ca trebuie mutat si m-am oferit voluntar cu toate in el adica monitor, unitate si cateva dictionar de unul singur asa ca nu ma sperii de puterea lui si cica eu sunt pe locul 5 pe clasamentul facut de el cu cei mai puternici din clasa pot sa ma laud si eu cu ceva laughing. Astia sunt cei mai obraznici copii din clasa dar mai sunt si mai mult in jur de vreo 10.
Ce sa ma fac eu m-as muta cu placere dar profesorii sunt de treaba si cu experienta dar tipul asta cu tipa asta fac urat si ei se schimba.
Sunt si avantaze cand eram in clasa asta in a 5a clasa c a fost desfiintata si copii de la c au venit in clasa a si b la noi au venit cei mai buni nu e de mirare ca noi suntem singura clasa din scoala care nu a avut timp de 4 ani de gimnaziu repetenti si corigenti.
Ce sa ma fac cu colegii astia ca pe ei notele mici nu-i intereseaza.Nu ma luati la misto ca pe alti utilizatori ca problema asta este greava problema eu in loc sa ma bucur de temele terminate si sa ma bucur de restul vacantei am de facut fise de lucru la Romana

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doamne ai scris atat pentru nimic fiindca ce ai tu nu e o problema reala si mai ales n-avem noi ce sa facem

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te faci nimic cu ei, nu sunt treaba ta. Tu esti in competitie doar cu tine insuti. Nu vad de ce iti pasa ce telefoane au altii sau ce bani au in card parintii lor. Nu este treaba ta si este foarte foarte urat ca retii chestiile astea, ba mai mult, le mai si spui altora.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti un copil inteligent, trebuie sa ignori snobii din calsa ta si sa iti traiesti viata, bucurandu-te de ea!
In pcincipiu, NU ar trebui sa te afecteze deloc ce au colegii tai si ce venituri au parintii lor!
Invata sa te preocupi DOAR de persoana ta si sa nu dai importanta altora. Mergi la scoala sa inveti si doar atat trebuie sa faci. Inveti pentru tine, nu pentru altii.
Lasa problema altora, lor si parintilor lor.
Nu stiu adac parintii te-au educat inca, dar ar trebui s aintelegei ca ce fac altii, ce au altii si de ce nu invata altii: NU ESTE PROBLEMA TA!
Problema ta trebuie sa fie legata strict de tine, de viata ta, de preferintele tle, de invatatura ta si de tot ce primesti tu de la parintii tai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si problema care e? Ca vad ca ai scris doar motive de invidie fata de colegi... motive puerile de altfel

| Buzi213 a răspuns (pentru suntserios):

Problema e ca din cauza acestor 2 puradei fitosi are de facut fise de lucru la romana si teme suplimentare cand putea sa stea linistit/a in vacanta si sa aiba putine teme. Problema asta se poate rezolva decat cu o plangere la director sau discutat serios cu dirigintele clasei