| Butterflyaly a întrebat:

Buna
Cine a mancat creta vreo data? Stiu ca iti este rau si faci febra.
Dar cat tine aceasta stare? Trebuie luat ceva vreo pastila?
Scz categoria
Funda

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Manca mama cand era mica.
Nu ii tinea mai mult de o zi, maxim doua. SI pe vremea aia nu erau asa multe pastile, probabil nu a luat nimic, dar in ziua de azi poti lua ce iei de obicei la febra.

Insa nu isi sugerez sa faci asta pentru ca praful de creta(doar inhalat) este cancerigen.

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu faci febrahappyte doare capul

| andypandy_2709 a răspuns:

Eu am mancat din greseala ( credeam ca e de mancare ) si da faci febra, dar nu este nimic grav e ceva normal toti copii fac asta cand sunt mici. daca vrei sa iti treaca febra ia paracetamol sau aspirina mie asta imi dadea si imi mai dadea din cate tin eu minte sa beau lapte laughing da nu stiu de ce...( aa tii se curata stomacul, organismul) laughing :*

| Auslesse a răspuns:

Doamnee...ce-mi vad ochii!laughingNumai intrebari din astea apar!laughing
Apropo, de ce vrei tu sa mananci creta? Ce rezolvi cu asta?

| Traian01 a răspuns:

Acum nu manca nici tu o creta intreaga laughing) mananca cu masura si iti va fi okwinking intr-o zi esti iar pe picioare.