| VanessaVaneeXo a întrebat:

Cine face karate? Puteti sa spargeti scanduri?
Nu mintiti!

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mai usor spargi ceva casant, cum ar fi caramizile.E adevarat ca forta unei lovituri poate fi devastatoare atunci cand ajungi la performanta de a fixa mental punctul de impact dincolo de tinta, pentru ca pumnul sau piciorul v-a cauta acel punct si toata forta se concentreaza asupra lui.De exemplu, dorind sa lovesti fata, te concentrezi asupra unui punct de impact undeva in spatele capului adversarului.Si-i poate fi fatal.Asta implica insa pregatirea intr-un alt domeniu al artelor martiale.dar exista si multe trucuri,pentru public. Oricat antrenament fizic, oricata concentrare mentala ai stapani, carnea dintre podul palmei si os n-o poti controla, sa nu se zdrobeasca.Iar cine e antrenat sa mareasca mental forta efectiva a unei lovituri, cunoaste si limitele rezistentei carnii sau osului.Acele scanduri sunt atent calculate, ori trucate.

2 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Eu fac arte martiale mixte si pot sa le spart doar in capul cuiva

| beastboy84 a răspuns:

Eu pot...cu toporu tongue