| DelphhiN a întrebat:

cine foloseste uleiul de ricin pentru cresterea mai rapida a parului? a dat rezultate? cum il folositi? de cate ori va dati cu el pe cap? cat timp stati cu el in par? in cat timp apar schimbari vizibile? este vreo problema daca ma spal in fiecare seara pe cap? si ma dau cu ulei?

3 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Eu il folosesc doar de o saptamana si il pun in compozitia unei masti pentru par subtire si gras, si chiar da rezultate.Ar trebui sa il incerci.Ma spal de doua ori pe saptamana, si o data imi fac o masca, pe care o tin 30-50 min, facuta din ulei de ricin si masline, un albus de ou si miere.

| julka a răspuns:

Eu imi fac masca din ulei de ricin si galbenus de ou. Eu ma spal pe cap o data la 2-3 zile si de fiecare data imi fac masca (de cand a inceput vara, am folosit mai rar). Il tin cam 40 de minute. Nu cred ca e bine sa te speli zilnic, chiar daca folosesti ulei.

| Sassy_5845 a răspuns:

Eu imi dau inainte sa fac baie, si il tin 30 de minutehappy. Rezultatele s'au vazut imediattongue