| madajd a întrebat:

Bunahappycine ma ajuta si pe mine cu niste statusuri pentru o persoana pe care o plac dar inca nu stie...
eu am mai avut o relatie dupa care am suferit..si acum cred ca el e baiatul perfect, si vreau sa aiba legatura si cu baiatul din trecut ca sa vada ca am trecut peste si pot sa-mi gasesc o persoana care ma accepta, va rooog mult ajutati-ma:*

2 răspunsuri:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Astăzi o iau de la început,
Am trecut de toate demult,
Dar, de-acum,
Sunt gata să renasc din fum.

Sau:

O iubire e ca un trandafir:își pierde o petală, dare capabil sa strălucească din nou.

Oricum, un status nu o să vă aducă împreună, ci personalitatea ta și cuvintele pe care și cum le folosești.

| Production a răspuns:

Poti scrie: "azi am renascut". Dar cel mai bun mod e sa fi sincera si deschisa, spuine-i direct ce simti pentru el, nu mai pierde-ti vremea. happy