| Efixx2 a întrebat:

cine ma poate ajuta? Am facut un server de minecraft dar problema este ca nu pot contruii nici o cladire deoarece serverul este facut pe modul survival. Cum pot sa fac sa fie pe modul normal unde poti construii case etc? Multumesc foarte mult.

2 răspunsuri:
| rusuraduconstantin a răspuns:

Pai conteaza daca ai server Bukkit.
Daca ai server normal ( no bukkit )
ar merge sa construiasca oricine. Daca ai bukkit nu merge la spawn decat admini.Pentru ati da admin scrie /op (numele tau)
Acelasi lucru si pe server normal.
Pentru a fi pe creative mode trebuie sa intri in documentul de tip text server si sa scrii la gamemode, dupa =, 1 (gamemode=1, in loc de gamemode=0).

| BlueWarrior a răspuns (pentru rusuraduconstantin):

Sau exista comanda /gamemode 1 sau /gm 1 (bukkit)