| MollyAikka a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine? Am o problema cu calculatorul meu(benq FP51G). Nu se mai aude deloc.Cand vreau sa ascult o melodie imi zice asa:Bad DirectSound drivers.Install proper drivers or select another device in configuration.Error code :88780078.Si nu stiu ce driver sa-mi instalez. Pot sa ma uit la un videoclip sau film dar nu se aude nimic nici la jocuri.

3 răspunsuri:
| OctinioSlatina a răspuns:

Reinstaleaza-ti windowsul! Daca nu merge, cel mai probabil este de la placa de sunet, probabil a cedat... ( nu este scumpa deloc o placa de sunet, cumparati alta ). Totusi inainte de cele mai sus, uita-te la Volume in dreapta jos, si vezi daca e setat cum trebuie! PS : Am patit si eu asa. deci cred ca poti avea incredere xD

| messiderudaria a răspuns:

Ceao Molly...am eu un raspuns pentru intrebarea ta. Trebuie sa iti instalezi placa de sunet, atat. Sper ca ti-am fost de ajutor. ceao!

| SnaP_2646 a răspuns:

Si eu am patit la fel vezi daca nu ai placa de sunet separat si o ai pe placa de baza inseamna ca s-a ars placa (mie asa mi s-a intamplat puteam sa vad videoclipuri dar nu se auzea)poti sa iti iei o placa audio si sa o instalezi(nu garantez da logic ar trebui sa mearga eu mi-am luat altu ca n-am mai avut slot pentru ea )dar intai verifica din calculator sa nu fie ceva setat pe mute.
Bafta!