| Deea_3705 a întrebat:

Cine poate sa ma ajute...Am o verisoara care este cu un baiat de 1 an. El nu vrea sa ii cunoasca parintii, ii spune ca o iubeste dar se sacrifica greu pentru ea. Ce ar trebui sa faca?

Răspuns Câştigător
| Balmung a răspuns:

Ar trebui sa aiba rabdare cu el. Poate el nu se simte pregatit pentru pasul asta. Poate nu doreste sa faca pasul asta atat de important. Stii de obicei cand cunostii parintii iubitei/iubitului relatia intr-un fel devine oficiala. Poate el mai are unele indoieli. Nu este sigur pe el.Ramane la atatitudinea verisoarei tale daca ramane cu el sau se desparte.Eu insa o sfatuiesc sa aiba rabdare cu el si sa discute cat mai deschis. O comunicare eficienta poate face minuni. Bafta!