| sweetgirl22 a întrebat:

prietenul meu e genul de baiat care nu poate sa reziste si ma inseala...si ma deranjeaza chiar daca imi spune ca ma iubeste si daca pleaca la alta tot la mine se intoarce, si-mi zice mereu ca pe el nu-l poate schimba nimeni. Mi-a mai zis ca daca vreau sa raman cu el va trebui sa-l accept asa cum e el, dar mi-e greu sa stiu ca atunci cand nu-i cu mine e cu alta.Isi petrece mult timp cu mine, stiu ca ma iubeste dar as vrea sa-l schimb, insa e greu.Niste sfaturi mi-as prinde bine!

Răspuns Câştigător
| rebela2011 a răspuns:

Poi ai putea sa incerci sa devii mai buna decat toate celelalte, iar cand vezi ca te iubeste si mai mult decat acum...si doar cand estri 100% sigura ca este the best pentru el ii spui''ori eu ori altele''
si vezi ce va alege...atunci iti vei da seama edaka te iubeste sau nu

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Un pastor a zis intr-o predica ca baietii cand se insoara fac greseala sa creada ca fata pe care o iau de nevasta nu se va schimba niciodata. Si fetele fac greseala atunci cand se marita sa creada ca baietii care vor deveni sotii lor se vor schimba.
Vrei sa iti dai seama de acest lucru acum, sau mai tarziu, cand ii avea un copil la tata si 'iubitul' tau va fi cu amanta?
Si tu il vei astepta poate cu mancarea calda, si el se va harjoni cu aia.

| pisoias a răspuns:

Parerea mea e ca te obosesti degeaba.Nu cred ca te iubeste ci doar te foloseste.Asta-i doar un motiv.Cum adica nu se poate schimba? Cu timpul va dori sa se insoare care-l accepta asa? Cred ca pentru el esti ca si o haina de vreme rea.Mai bine vezi-ti de viata ta si lasa-l.

| Sunshine_9509 a răspuns:

Nu...asta nu este o relatie, adica iti dai seama ca daca te inseala nu are cum sa te iubeasca.nu poti sa continu-i asa, adica uitate cum te face sa te simti.nu e bine, si nu stiu cum de rezisti sa mai fii cu el

| Zoya333 a răspuns:

Ar fi cazu` sa va despartiti, daca te inseala nu te iubeste happy cand iubesti pe cineva vezi la el tot. nu mai ai nevoie de altu`/alta

| AmmyDS a răspuns:

Nu merita sa mai ramai cu el. Lui ii place sa mearga din floare in floare.