| oanazuzi a întrebat:

Buna colegi am o intrebare pentru voi parintii mei au prieteni foarte apropriati care au un baiat de care imi place mult iar parinti nostri fac tot felul de glume duminica trecuta au dat o petrecere la ei acasa si am ajutat-o pe mama baiatului care imi place sa stranga cateva lucruri si ea i-a spus mamei mele ca este bine cand te ajuta nora la treaba iar tatal lui a aprobat si mama si tatal meu au spus ca daca o sa ne indragostim unul de celalat o sa ne lase sa avem o relatie dar nu acum pentru ca suntem prea mici insa ce adolescent asculta. Acum 7 luni am aflat ca ma place mult chiar ne-am si sarutat insa a spus ca nu putem avea o relatie apoi am aflat ca ii este rusine de parintii mei si nu vrea sa ii incalce dorinta tatalui meu dupa un timp mi-a oferit o bratara si o colega de-a mea a spus ca trebuia sa eu dea ei si nu mie dar nu a avut ce sa faca si cand l-am intrebat despre aceasta discutie a spus ca colega mea il place mult si nu este adevarat iar acum isi minte unul din prieteni ca este cu mine ca sa scap de acel baiat a facut asta la indemnul parintilor nostri nu stiu ce sa fac ma mai place in duminica asta iesim din nou sa ii spun ce simt pentru el funda:*:*

Răspuns Câştigător
| adriana49 a răspuns:

Buna.Sa sti ca si eu sunt intr-o situatie asemanatoare acum.Nu grabi lucrurile astfel o sa vada ca esti disperata dupa el.Totul incepe cu o prietenie.dar ai putea incerca sa ii spui ce simti pentru el.In privinta parintilor nu iti face griji o sa inteleaga pana la urma.Un mic sfat fai pe parinti sa aiba multa incredere in tine. Asta conteaza cel mai mult INCREDEREA arata-le acest lucru si ai sa vezi ca totul va fi bine.Cat despre barfe ignorale.MULTA BAFTA

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu am inteles prea multe, data viitoare, te rog sa scrii mai atent ok?happy
Am inteles cat de cat, si finalu, adica daca sa-i spui ce simti pentru el. Da, spune-i, pentru ca altfel va fi mai greu, si e un baiat de treaba tinand cont ca nu vrea sa-i dorinta tatalui tau, merita sa-i spui ce simti pentru elwinking

Răspuns utilizator avertizat
| TheYonutz19 a răspuns:

Spune-i ce simti si o sa fie binewinking spune-i la tel daca nu poti fata in fata sau pe messenger si o sa vezi ca de maine o sa fiti impreuna

| elenusa12 a răspuns:

Pai spune-i, ce mai astepti?, ce vrei? sa vina respectiva si sa til ia? spune-i si in fine daca tot nu vrea sa fie cu tine, bineinteles din cauza parintilor, ii spui ceva de genul ca ar outea sa nu i8l mai iubesti cand o sa se hotarasca sa fiti impreuna.