| ღmarynaღ a întrebat:

Buna copi, as vrea si eu sa stiu pentru voi ce semnifica iarna si cum va simtiti atunci in ziua aia ce simtiti. dau funda.

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Imi place iarna... e totul alb, si nu e soare, e frig, si stau imbracata gros, port cizme, fulare, ador senzatia aia cand intri de la frig la cald, in casa unde e focul facut.
e frumos prin oras ca sunt multe multe lumini seara si se vad misto pe zapada, pomi de Craciun, sa mai inceapa si sa ninga cu fulgi mari e bestial:X
partea nasoala e frigul de afara, in rest mai merge si cate-o tranta pe gheata, o bataie cu zapada, niste rosu in obrajihee hee...

3 răspunsuri:
| cosmina05 a răspuns:

Iarna imi da o stare de liniste si dincolo de ger si vant ascunde multe, dar putini realizeaza.sarbatorile de iarna sunt cele mai frumoase

| BlueDreams a răspuns:

Pentru mine iarna semnifica puritate datorita culorii zapezii, melancolie, liniste (insa iarna aia cu zapada si ninsoare nu de alea cu mocirla si -25 de grade fara niciun fulg). Ador noptile de iarna, inghetate amortite, copacii sunt acoperiti de omat si nimic nu e mai frumos decat sa te plimbi noaptea admirand luminile orasului.Imi place sa aud zgomotul provocat de cizme pe zapada groasa, imi plac diminetiile in care plec la scoala si nu stiu cum sa-mi mai trag caciula pe urechi.Imi place dimineata cand ma uit pe geam cum ninge si beau o cana de ceai fierbinte, ...imi place iarna.Ador serile cand ies cu parintii sa ne plimbam prin herastrau in perioada sarbatorilor, imi place atmosfera Craciunului si noaptea de Revelion cand privesc artificile dardaind de frig la geam! Pupici!

| ForbiddenLove a răspuns:

Imi place foarte mult iarna! ador sa vad totul alb cand ma trezesc dimineata, sa beau o ciocolata calda ca sa ma incalzesc si sa privesc pe geam.Imi placea la nebunie sa ies afara cu prietenii sa ne batem cu bulgari...sa ne tavalim prin zapada :X si apoi dupa ce m-am udat toata sa merg acasa sa ma bag in patut la caldurica.Imi mai place foarte mult sa ascult cantecele astea : George Michael - Last Christmas, Mariah Carey - Al I want for Christmas is you, Bobby Helms -Jingle Bell Rock si cantecu acela cu Let is snow.Imi place foarte mult atmosfera de Craciunului...