| Biancaify a întrebat:

Buna copii:*. Eu port ochelari si am fost si la dentist si mi s-a spus ca trebuie sa port si aparat dentar.1. la 14 ani adica prin noiembrie i-am spus tatalui meu ca vreau sa-mi fac lentile si el a spus ca o sa mai vedem rolling eyes. 2). daca cumva nu imi fac lentile ci doar aparat o sa se rada baietii de mine. pentru ca la inceput cand am purtat ochelari asa zisi prieteni s-au ras de mine. si nu m-am simtit chiar O. K... lentilele mele de la ochelari sunt cele mai scumpe de la acea opticahee hee si precis si lentilele vor fi scumpe in jur de vreo 6-8 mil. dar la lentile pot sa imi fac cateva linii(gen razele soarelui) galbene? pentru ca eu am ochii de un caprui mai ciocolatiu si daca ar fi niste linii pe lentile ar arata chiar secsihee hee). merci pentru raspunsuri si cel mai un raspuns funda:* restul >votbig grin

1 răspuns:
| alexutza1183 a răspuns:

Cred ca nu ar fi indicat sa porti lentile de contact decat dupa 18 ani, deoarece ochiul tau se dezvolta si pot aparea probleme pe viitor...ar fi mai bine sa intrebi pe cineva care se pricepe, de ex pe cel/cea de la optica medicala
succes!