| RoxAnneLove a întrebat:

copilul lui bella din twilight este al lui edward sau al lui jacob?
Danu funda

Răspuns Câştigător
| lucik93 a răspuns:

E al lui edwart m-am uitat la toate filmele si am citit si cartea:X e foarte frumos si app jacob se indragosteste de fata bellei uite aici un comentariu despre ei :Bella face orice pentru a deveni nemuritoare si sa poata petrece o eternitate alaturi de marea ei dragoste... Edward! Isi incalca principiul de a se casatori si isi da seama ca ea nu poate repeta gresilele facute de mama sa! Alegerea ei va avea multe consecinte inimaginabile care ii va speria pe cei din familea Cullen, dar va intarii relatia Bellei cu frumoasa Rosalie.De asemenea tot datorita alegerilor Bellei noua ei familie va face o alinta pe viata cu varcolacii pentru a lupta inpotriva Volturilor.Lucrurile se complica si in relatia dintre Bella si Jacob, acesta gasindu-si sufletul pereche exact in cel mai nou membru al familiei Renesme cea pe care voia sa o ucida inainte de a se naste.Astfel Jacob si Bella au mici conflicte la inceput, insa vor continua sa fie prieteni.Suferinta prin care trece Edward in timpul sarcii Bellei il face pe Jacob sa il inteleaga mai bine si cand soseste momentul in care micuta Renesme trebuie sa para pe lume,viata Bellei fiind in pericol, Jacob in ajuta pe Edward si ii da acordul lui de Alfa pentru a o transforma in vampir, astfel evitand un razboi intre varcolaci si vampiri.In lupta lor impotriva Volturilor le vor fi alaturi prieteni de peste tot care o vor indragi pe Renesme si darul ei supranatural.Motivul pentru care familia Cullen, prietenii acesteia si varcolacii vor lupta este chiar Renesme. Volturi vor vrea sa o ucida insa chiar daca acestia incearca sa lpte incorect folosidu-se de minciuni lupta va fi castigata de familia Cullen si micuta Renesme isi va continua viata.Crestrea mult prea rapida si evidenta a lui Renesme ii sperie pe toti, dar acestia afla ca atunci cand va atince varsta maturitati timpul se va oprei si pentru ea.Multe alte secrete vor fi dezvaluite in Breking Dawn

3 răspunsuri:
| Adison a răspuns:

Copilul se numeste Renesmee si este al Bellei si a lui Edward. In finalul povestii, Renesmee fiind jumatate om jumatate vampir, are daul de a creste rapid (la 13-14-15 [nu mai stiu sigur] ani in doar cateva luni). Asadar ea ajunge la varsta adolescentei si Jacob se indragsteste de ea. Bineinteles Renesmee si el au avut sa zic "o legatura" inca de la nasterea ei. Fnalul este unul fericit pntru toata lumea. Edward ramane cu Bella, Jacob cu Renesmee si celelalte perechi asa cum au fost pana acum(ex.: Jasper si Alice etc.)

| ALeXsSaY a răspuns:

A lu Edward pentru ca Bella nu s-a culcat cu Jacob tongue big grin

| xDeeDee a răspuns:

- Edward.