| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Cred ca de cateva zile am facut o obsesie fata de o persoana. Stiti cum pot scapa de ea?

Răspuns Câştigător
| cristinacik a răspuns:

Da. sunt in aceeasi situatie ca tine chiar in momentul asta. Trebuie sa fii mai nepasatoare cu ea si sa iti gasesti alta persoana de care sa te atasezi fara se ai o obsesie fata de ea, cel putin pana iti revi la normal

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Alte activități care să te solicite nu mai ai?
Pa, pa.

| Heartbunch a răspuns:

Obsesia este mental, tie ti se pare ca esti obsedata, daca este vorba despre unu baiat/fata atunci este atractie nu obsesie, insa daca este vorba despre un cantaret/dansator/model orice altceva pe care nu l-ai vazut in realitate doar poze/videouri, este un lucru normal, nu este obsesie este idolatrizare, multe sunt in situatia astahappy.