| Nykol_2535 a întrebat:

Credeti ca ar fi mai bine sa ai un dusman deschis decat un prieten fals? De ce?

Răspuns Câştigător
| pitic13 a răspuns:

Da binenteles pentru ca daca iti este dusman deschis stii cu cine ai de aface stii de cine sa te feresti si stii pe cine sa ataci atunci cand face acelasi lucru, dar in schmb daca iti este un prieten fals e cel mai rau lucru deoarece tu pui speranta, te implici, il ajuti, ii dai sfaturi, iar tu in schmb vrei sa primersti acelasi lucru iti afla secretele pe care poate nu le'ai spus pana atunci si se pot ajunge asa la multe alte lucruri care in final pot fi extraordinar de dureroase pentru ca tu ti'ai pus intreaba viata in mainile acelui prieten un sfat prietenii cei mai buni te lovesc unde te doare mai tare asa ca ai agrija cu cine umbii unde cand de ce... succes sper ca te'am lamurit! fundabig grin

2 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da, pentru că vei ştii la ce să te aştepţi.

| Myhay_1171 a răspuns:

E mai bine dusman deschis ca asa sti de cine sa te feresti dar daca este prieten fals atunci nu iti dai seama