| mee_4833 a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa tin langa mine o prietena invidioasa? Tin mult la ea, dar ea (atunci cand vede ca imi merge mai bine) are tot timpul ceva de comentat. Sau se baga in orice relatie as avea cu o anumita persoana. De exemplu daca ma imprietenesc cu un baiat ceva mai mult, ea imediat cere id'ul respectivului si nr de telefon(daca s-ar putea). O data a ajuns chiar sa vorbeasca cu un tip mai mult decat vorbeam eu. Aaa si mai ceva. Se crede foarte frumoasa, desi nu e chiar atat pe cum se considera si face tot timpul sa para ca ea are dreptate chiar si atunci cand e total pe langa subiect. Am incercat sa ma indepartez de ea. Ce ziceti? Voi ati tine langa voi astfel de prieteni?

2 răspunsuri:
| BadG1rl a răspuns:

Eu nu mai tin langa mine asemenea prieteni.Asa era o colega de scoala care se regaseste in mare parte in ce ai scris mai sus, mai putin partea cu baietii.
Ai putea sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce te deranjeaza. Daca nu, pur si simplu ai putea sa nu mai vb asa mult cu ea si sa incerci sa iti gasesti o alta prietena.

| sallomea a răspuns:

Eu personal nu ...imi place sa fiu directa si o asemenea persoana nu poate fi numita prietena