| ღMikyღ a întrebat:

Am o mica micuta problema laughing baiatul de care imi place a inceput sa ma bage mai mult in seama si...ma simt destul de ok...sentimentele nu mai sunt aceleasi,cand esti infragostit la maxim nu prea te poti uita in ochii respectivului/respectivei (am experimentat asta)si acum totul este ok,nu ma mai emotionez semn ca am prins curaj de cand ma baga in seama si asta e bine zic eu. as vrea sa va intreb,poate ati trecut prin asta, este de bine? e cam prima data cand mi se intampla si nu stiu ce sa cred. din...necunoscuti total am ajuns la prieteni. nu stiu ce s-a intamplat,dar s-a intamplat. ok deci repet: e de bine? exista sanse sa faca mai mult decat sa ma bage in seama? ma refer sa vorbeasca cu mine ca si cum am fii niste prieteni extrem de apropiati si in viitor poate chiar iubiti. imi face tot felul de complimente, ce credeti? si acum stiu ca toti o sa intrebe "cati ani ai?" ...pai,na,de ce v-ar interesa? iubirea nu are varsta! happy

Răspuns Câştigător
| LorenaElena186 a răspuns:

Eu zic sa astepti. Daca baiatul chiar te place nu conteaza anumite principii prostesti, precum timiditatea. Daca te place iti va spune! Insa, daca te place doar ca amica, iar tu ii spui ca l-ai vedea ca pe un iubit, s-ar putea indeparta de tine. Bate si tu un apropo. ca te simti singura, ca ai nevoie de afectiune, ca vrei o relatie serioasa, si vezi ce-ti zice. dar nu te grabi. Sa nu regreti pe urma, ca mine. Sper ca am ajutat. Succes! Funda?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cineva te-a pacalit si in legatura cu varsta si iubirea.

| sirD a răspuns:

Pai depinzande de varsta sunt alte solutii

| alexandrafocus a răspuns:

Pai eu spun, ca ar trebui sa il mai lasi ceva timp, sa vezi daca vrea ceva cu tine. Daca nu intreaba-l tu, poate el e mai timid!