| Darrria a întrebat:

Cu ceva timp in urma am inceput dintr-o prostie sa ma tai pe maini, iar acum a devenit o obisnuinta, cum as putea sa scap de aceasta obisnuinta? Rog pe cei care vor comenta sa se abtina de la comentarii proaste si fara a ma judeca. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Denisa09Ax a răspuns:

Incearca sa te gandesti ca iti faci un rau foarte mare taindu-te.
Fa altceva cand iti vine sa te tai.
Joaca-te, deseneaza, scrie, uitate la tv ....chestii care o sa te faca sa uiti.

| Marduk69 a răspuns:

O sa para aiurea daca o spun, dar o sa o spun -> Mergi la psiholog.

| KeepCalmAndHaveAHoliday a răspuns:

Incearca sa faci sport gen niste flotari ca sa iti folosesti palmele, poti sa alergi pe loc tinandand pumnii stransi (sau nu), abdomene de ce nu? Doar incearca sa faci una din astea si poate si altele ca sa te distraga putin (sa iti pună energia în funcțiune și sa simți cum "lucreaza muschii") si cu ceva muzica desigur happy (dar nu de aia de bocit ok?winking )
Vrei sa ma crezi sau nu si eu am avut habitul asta si asta a fost unul dintre felurile care au reusit sa ma "distraga".
Be strong, bro!