| Maria_Nicoleta_1996 a întrebat:

As avea si eu nevoie de cateva sfaturi! De o perioada de timp ma automutilez(ma tai pe maini).Si am incercat sa ma opresc dar acum a devenit o obisnuinta..imi puteti oferi cateva sfaturi va rog? Fara jigniri si nu merg la psiholog! Multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa apelezi la ajutorul specializat al unui psiholog. Am niste cunostinte care doar asa au reusit sa se lase.

| OldSoul a răspuns:

Arunca toate cutitele lamele si gata...

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai, de ce faci asta?

| TeoImpuls a răspuns:

Psihologul nu te poate ajuta... Incearca la psihiatru.
Lasand gluma la o parte, ce facem noi aici pe TPU tot un fel de consiliere psihologica este. Nu e o rusine sa mergi la psiholog. Care e motivul pentru care faci asta?

| YaHabibi a răspuns:

Esti nebuna!

| Maria_Nicoleta_1996 explică:

Asa ma descarc emotiomal

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maria_Nicoleta_1996):

De unde ti-a venit ideea sa te tai, chiar te simti mai bine dupa ce faci asta?