| BlueeRoss3 a întrebat:

Buna. Cum aflu daca cineva m-a băgat la block pe Instagram?
I-am cautat profilul, încă îl găsesc, nu arată nimic pe el, în general nu avea nimic pe el, arată că încă îl urmăresc si ca ii pot da mesaj, însă de la mine arată că sunt scoasă, nu mai e nici la mine la urmaritori sau la urmăriri. Am primit block sau si a dezactivat contul?
La el arată cate persoane urmărește si cati il urmărește, însă pare ca eu sunt scoasă

Răspuns Câştigător
| Yordache_Samuel_1994 a răspuns:

Pentru a verifica dacă cineva te-a blocat pe Instagram, există câteva lucruri pe care le puteți încerca:

Încercați să accesați profilul persoanei respective. Dacă nu mai puteți vedea profilul, atunci aceasta este o indicație că ați fost blocat.

Încercați să trimiteți o cerere de urmărire. Dacă primiți un mesaj de eroare care spune că nu puteți urmări această persoană, atunci aceasta este o altă indicație că ați fost blocat.

Verificați dacă puteți vedea postările acestei persoane în fluxul dvs. de acasă. Dacă nu mai puteți vedea postările acestei persoane în fluxul dvs., aceasta este o altă indicație că ați fost blocat.

Înțelegeți că o persoană poate dezactiva contul sau poate face contul privat, astfel încât doar persoanele care le-au acceptat cererile de urmărire le pot vedea postările și profilul.

Este important să menționați că Instagram nu notifică utilizatorii atunci când sunt blocați, așa că cele mai bune modalități de a verifica dacă ați fost blocat sunt cele menționate mai sus.