| ReignForest a întrebat:

Pe 6 septembrie mi s-a dezactivat contul de Instagram, am primit mesaj de la ei, dar după nu am mai primit răspuns. Pe 31 decembrie alt cont mi s-a dezactivat tot de Instagram (am făcut contestație). Nu răspund ăștia la mail. Ce să fac? Am alt cont dar are aproape 500 de urmăritori și de ceva vreme tot nu cresc. Cum pot să îmi recuperez contul?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Degeaba nu ti-au dezactivat contul. Ai incalcat vreo regulă.

| ReignForest explică (pentru darrio2007):

Da, dar nu știu ce regulă

| darrio2007 a răspuns (pentru ReignForest):

Probabil poze indecente. Nu stiu ce sa zic. Nu am cont de Instagram.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ti-a raportat cineva contul

| ReignForest explică (pentru anonim_4396):

Nu erau poze indecente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odată ce pierzi un cont nu prea mai sunt șanse de recuperare pentru ca pe cei de la Instagram nu prea ii doare capul de contul tau. Mai sunt si cazuri in care se recuperează dar greu. Am pățit si eu acum doi ani așa. Nu exista neaparat vreo explicație. Dacă tot spui ca nu crești de ceva vreme, iti pot da niste sfaturi. Posteaza zilnic pe story. Citate, ca vezi un fel, ca mănânci nu stiu ce. Chestii destul de obișnuite. Sunt lucruri banale dar care "captivează" lumea. Când tot pui la story, la un momendat o da ai lume care o sa te urmărească constant. Posteaza odata la o săptămână sau două macar cate o poza, asa la fel, o sa ai oameni care o sa îti urmărească postarile constant. Da follow la lume random, încă se mai practica idee follow for follow, adica eu iti dau follow iar tu imi dai back. Sper că iti e de folos ceea ce ti-am zis mai sus.