| LoveToSmile a întrebat:

Cum as putea sa conving pe cineva sa nu se sinucida? Funda la cel mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

De ce ar vrea sa se sinucida?

| fuzzer a răspuns:

SA se sinucida? E vorba d ceva foarte grav, nu crezi? Dar de ce sa faca asta, ca fost parasit/a? SA lasam presupunerile, tu trebuie sa-i explici cat de importanta este viata, si nu rezolva absolut nimic cu acest gand malefic.Trebuie sa aiba incredere, persoana respectiva, sa-i iubeasca pe cei dragi, sa se gandeeasca in primul rand la familia ei, care practic va fi distrusa la aflarea vestii.Toate cele bune!

| Maxim96 a răspuns:

Spune-i ca-l mananca focul iadului daca se va sinucide.

| emyy31 a răspuns:

Pai trebuie sa ii explicti cat este de frumoasa viata.sa il mai scoti la distractii.sa ii explicti ca o sa aiba si zile bune si o sa aiba si o familie si merita sa lupte pentru asta si sa mearga mai departe cu kapul sus.si zii sa traiasca din viitor daca prezentul este prea greu.sa se gandeasca la viitor si ca merita sa mearka inainte