| Lexiq a întrebat:

Cum as putea sa-mi dau seama ce fel de persoana sunt? Nu sunt empatica (nu pot pur si simplu), rad in situatii triste, insa pun foarte mult suflet pe orice jignire si asta imi trage demnitatea in jos total.Am stari foarte schimbatoare, azi pot fi rea, maine cea mai buna persoana.Nu am un crush si nici nu cred ca voi avea.Am avut o relatie, dar ne-am despartit, deoarece m-a inselat.Prima zi am plans desi nu simteam nimic.Nu plangeam pentru baiat ci pentru faptul ca el s-a despartit de mine practic si nu invers.(am ajuns cu el impreuna, dar totusi nu am iesit decat o data cand am vazut ca deja era insistent ca nu-mi pasa de el.)Nu ma pot considera o persoana rece ca fire si rautacioasa, dar nici o persoana calda si buna.Ce credeti?

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

E bine să îți analizezi comportamentul, să fi observator, dar totodată ceea ce afirmi despre tine asta atragi. Îți recomand să citești cărți de spiritualitate pentru a înțelege mai bine cine / ce ești. Comportamentul nu te definește ca om, acesta este schimbător.

| sierra1 a răspuns:

"Cum as putea sa mi dau seama ce fel de persoana sunt?"

stai in fața oglinzii și spune "oglindă-oglinjoară..." și vezi și tu ce zice (ce vezi)