| MissAvocado a întrebat:

Cum credeti ca ai putea intelege mai bine o carte : daca o citesti chiar tu sau in format audio? Si de ce?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca o citesti tu, deoarece citind-o, esti concentrat asupra cartii, dar doar stand si ascultand poti fi distrasa de lucruri din jurul tau, si sa-ti pierzi interesul.

| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Eu sunt pro cititului cartilor de unul singur. Si cred ca asa o si intelegi mai bine. Asta pentru ca, citind-o singur te concentrezi mai mult. Gandeste-te doar cat de usor poti sa iti pierzi atentia cand altcineva o citeste in locul tau. De asemenea, daca citesti cartea de unul singur te atasezi mai mult de personaje si actiune, lucru care te ajuta in mare parte la intelegerea ei.

| MrAlex a răspuns:

Daca citesti o carte o sa intelegi tot ce citesti si iti explica detaliat ce face fiecare personaj in parte, unde se duce s.a.m.d happy iar audio este pentru cei care sunt lenesi si nu au chef de nimic laughing asa ca pune mana si citeste

| UnOmGanditor a răspuns:

Daca o citesti tu, in format audio poate sa mearga prea repede si sa treaca prea fluid peste niste argrumente mai grele. Unde citesti tu daca nu intelegi ceva reiei de la capat, in format audio e mai greu.

| DanielaSustinRomania a răspuns:

Mie nu-mi plac cartile insa mai usor se intelege citita