| anonim_4396 a întrebat:

Cum este la Medicina Veterinara in Bucuresti? Este greu? Profesorii sunt ok? Imi pot gasi un loc de munca bine platit dupa terminarea acestei facultati? Imi doresc sa devin medic veterinar dar toata lumea ma descurajeaza in aceasta privinta, spunand ca nu este de viitor...
Dupa terminarea studiilor as vrea sa plec in SUA dar nu gasesc nicaieri cum ca facultatea ar fi recunoscuta

P.S. La Universitatea Ovidius, facultatea de medicina din Constanta stie cineva cum e? Am inteles ca profesorii sunt foarte rai si umbla numai dupa bani, iar altfel nu te trec.

Scuzati categoria. Caut cat mai multe variante de raspunsuri

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Orice facultate e grea... Asta daca vrei sa si inveti ceva. Ca daca treci doar ca gasca prin apa...
Fa ce iti place, cat despre plecare, mai greu cu SUA desi nu imposibil, ai mai mari sanse in Europa... Gasesti de munca, dar va trebui sa stai destul de mult pe langa alti medici veterinari pana sa ajungi si tu sef in cabinetul tau.
La medicina peste tot "profesorii" sunt "rai" pentru ca daca devi medic si habar n-ai medicina omori oameni, si nu e de joaca. In toata tara sunt facultati sau materii la care treci pe bani si cat timp o sa fii in Romania asta nu o sa se schimbe.
Asa ca fa ce-ti place mai mult si daca mai si muncesti pentru ceea ce iti doresti cu siguranta o sa ajungi exact acolo unde vrei.
Bafta.