| AnDrEy_8110 a întrebat:

Vreau sa dau la facultate luna asta si am de ales intre Universitatea Tehnica de Constructii Bucuresti si Facultatea de Informatica din Iasi. Ma descurc atat la info cat si la mate si consider ca as face fata in ambele facultati, nu aici fiind problema. Nu stiu ce sa aleg si ce ar fi mai bun si mai cautat in afara, in strainatate si chiar mai bine platit pentru ca intentionez sa emigrez dupa terminarea studiilor. Nu ma descurc singur sa aleg, si de aceea am apelat la voi.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Parerea mea, du-te la Info.
In situatia in care ramai in tara, nu te alegi cu multe oportunitati daca termini Constructiile. Am un prieten care a terminat acum mai bine de 15 ani facultatea asta si se chinuie tare mult sa-si gaseasca ceva prietenos in domeniu. Desi are un salariu bun, locurile de pe piata muncii nu sunt pline de oportunitati.
Dar, cum probabil ti-ai dat seama, conteaza mai mult ceea ce te atrage.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic nu e mai cauta ca informatica zilele astea.