| Ddyyaa94 a întrebat:

Cum fac sa creasca mercurul din termometru pentru ca vreau sa ma dau bolnava (cu febra).

10 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Pune termometrul intr-un pahar cu apa foarte fierbinte, tine`l pe calorifer; dar sa nu uiti sa te prefaci bine bolnava. Tine`ti respiratia asa incat sa ti se inroseasca fata, pisca`te de pielea de sub ochi, asa incat sa-ti curga lacrimi sau cel putin sa ti se inroseasca ochii, iar tusa sa para reala.Mult norocwinking

| Psihiatra a răspuns:

Pune`l intr-un pahar cu apa foarte calda.Nu uita sa te prefaci binewinkingMult noroc

| me a răspuns:

Pai pune capatul metalic pe un bec(care functioneaza)care sa fie aprins de mai mult timp.
sau baga termometrul in apa fiarta.

| me a răspuns:

Sa te scarpini pe fata pana te inrosesti ca sa para mai real.

| Nicoleta a răspuns:

Baga-l in ceai

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Pai ia un pahar de apa calduta si baga termometrul in ia! Asa am fc si eu si o saptamana intreaga am lipsit d la scoala... fundita?:*

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru BrancoveanuAlexandra):

Spune-mi te rog.Cum ai facut cu medicamentele? Vreau sa incerc si eu.

| DamnedShadow a răspuns:

Tine-l langa un calorifer. Si daca te duce cineva la doctor, ce vei spune?winking

| bianka_5500 a răspuns:

Scutura termometrul cu partea cealalta, nu ca de obicei si temperatura din termometru se ridica

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Pe tot site-ul de cand a fost inventat numai noi am pus intrebarea asta.