| pinklov3 a întrebat:

Cum fac sa scriu cu diacritice?
Aveti idee cum pot sa imi instalez acest program pe calculator?

3 răspunsuri:
| DAC a răspuns:

Eu folosesc acest site, este mult mai usor, dar sa nu pui o cantite mare de text, ci bucatele:
http://www.diacritice.com/

| NobleHeart a răspuns:

Buna.Nu trebuie sa-ti instalezi un program pentru a scrie cu diacritice.Trebuie sa dai tastatura in romana.Adica dai la "Control panel", apoi la "Clock language and region", apoi la "Add language" si selectezi lb.romana. :*

| d3javw a răspuns:

Sau poti intra in start/all programs/accesories/system tools/character mapbig grin