| PoUfOuLeTe a întrebat:

Cum inserez in power point intr-un diapozitiv un buton care sa faca o legatura cu un alt diapozitiv? fundita

Răspuns Câştigător
| sebby27 a răspuns:

1.La bara de optiuni alegi: Insert->Pictures->AutoShapes
2.Iti apare o bara de meniu.Acolo alegi cum vrei sa arate butonul de trimitere
3. Dupa ce ai selectat, apesi pe diapozitivul unde vrei sa fie butonul si tragi de cursor astfel incat sa dimensionezi butonul cum vrei
4.Click dreapta pe buton->Hyperlink
5.Iti apare o fereastra.In stanga selectezi "Place in this document", iar apoi in chenarul alb ar trebui sa iti apara lista slide-urilor.Selectezi catre care slide vrei sa faca trimitere butonul si gata.