| Eu_8005 a întrebat:

Cum intelegeti afirmatia data.: plecam pentru o clipa,pentru un ceas, pentru o viata?

3 răspunsuri:
| LarisaOana a răspuns:

Nu sunt o persoana care mediteaza prea mult si rareori ma gandesc la viitor sau la consecintele pe care le am de suportat dupa un lucru pe care il fac. Dar imi asum alegerile oricat de rele ar fi ea, pentru ca sunt o persoana dreapta si chiar daca nu meditez mult asupra unui lucru, intotdeauna sunt sigura de mine, stiind macar ca am spus ceva sincer si din suflet.
De aceea, nu constientizez cand oamenii pur si simplu aleg sa vorbeasca o clipa in plus la telefon, nedorind sa auda parerea mea despre ce li se intampla pentru ca pe unii i doare, dar n-am ce sa le fac daca acesta e adevarul.
O clipa pierduta e exact acelasi lucru cu o viata pierduta. Intotdeauna, chiar si o clipa e importanta. Gandeste-te, de exemplu, la oamenii ce au murit in accidente de masina, daca se porneau cu o clipa mai tarziu de acasa nu s-ar mai fi intamplat asta sau oamenii care tocmai au evitat accidentul, daca plecau cu o clipa mai devreme, ei ar fi cei care ar fi suferit un accident. O clipa pe care o pierzi nu e o nimica toata, e absolut totul.
Plecam pentru o clipa, un ceas, o viata? Uneori plecam cu gandul, nemairealizand ce se petrece in jurul nostru. Te-ai gandit vreodata ca vrei sa moara cineva? Cred ca da, insa nu te-ai gandit la suferinta pe care ar declansa-o acel deces.O clipa de gandire te-a ajutat sa iti stapanesti furia.
Cred ca sunt de ajuns aceste explicatii. Concluzie e ca chiar si o clipa, daramite un ceas sau o viata sunt importante.

| AlleSss a răspuns:

Heii!
Fa-ti temele din cap. Ai si tu ceva in mintea aia, cu siguranta!>:d<
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu se mai intoarce.