| Ioana :x a întrebat:

Cum pot recunoaste argintul ( stiu ca erau niste metode una era ceva cu daca scrii pe perete si se vede nu stiu cum.) daca stiti va rog spuneti-mi happy Multumesc.

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Cel mai simplu dupa marcaj conform BNR pentru argint se folosesc inscrisuri de genul 750‰; 800‰; 875‰; 916‰; 925‰ si argint fin 999‰. Totodata daca o biectul se inegrste se poate curata cu pasta de dinti

2 răspunsuri:
| criss:) a răspuns:

Simplu...gasesti un zid alb si cu inelul sau ce ai de argint tragi o dunga undeva sa nu se vada; daca va ramana o dunga neagra pe perete inseamna ca e de argint... daca e placat cu argint se va zgaria destul de tare iar daca nu e din argint se va inegri daca te speli pe mini cu el sau il bagi in apa. sper sa te ajutewinking

crissu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cate tinichele am scrijelit eu peretii... NU va recomand!