| ibianca a întrebat:

Stiti cum reactioneaza argintul tibetan? Care este diferenta intre el si argintul normal?

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Este un aliaj, alcatuit din cupru, nichel si staniu. Conform mai multor surse, argintul tibetan continea cu mai mult timp in urma si argint. In prezent, contine
foarte putin sau chiar deloc. Pe scurt si mai "taraneste" este o tinichea din care se fac gablontzuri. Alpaca este acel material din care aveau bunicii nostri tacamuri, in general polonice sau linguri f mari. Acel material gen inox dar coclit, matuit, cu aspect murdar.

1 răspuns:
| AnaMariaRo a răspuns:

Argintul tibetan nu cotine argint deloc, este cum a zis Minnie o tinichea aspectoasa si atat.