| AnnY98 a întrebat:

BUna...cum pot sa fac sa scap de cosuri, asa prin remedii naturale?happyfundita

3 răspunsuri:
| Ovilacul a răspuns:

In primul si in primul rand ai grija la alimentatie. O alimentatie bogata in grasimi produce acnee. Deci uita de cartofi prajiti (sau orice altceva prajit), coca-cola ( sau orice bauturi carbogazoase ), alcool (inclusiv bere fara alcool ).
Nu stiu ce acnee ai dar daca esti atent la alimentatie sigur observi imbunatatiri. Eu am o acnee mai "incapatanata" si obisnuiesc sa-mi fac masti de argila cu miere de albina. Am observat ca ma ajuta. Totusi, din experienta iti recomand o scurta vizita la un dermatolog sa isi dea si el cu parerea. Bafta happy

| ionut1369 a răspuns:

Am 3 litere pentru tine S E Xbig grin

| rapgirl123 a răspuns:

Cel mai bun tratament natural este sa pisezi 2 aspirine pana ce devin pulbere intr-un castronel iar apoi freci cu o linguritza de miere. apoi aplici masca pe fata si lasi maxim un minut apoi clatesti cu apa rece din abundenta. iti lasa pielea catifelata, ai parte de un peeling eficient si scapi si de cosuri. in plus vei observa ca dupa ce iti clatesti fata si o usuci cu un prosop moale si uscat, simti cum pielea iti respira la propiu laughing