| larisa11andrei a întrebat:

Cum pot sa imi castig increderea in sine? Mi-am cam pierdut increderea. Va multumesc anticipat. Daca cineva intreaba cati ani am....am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Spune-ti ca esti singura persoana in care poti avea incredere.Tu nu te poti trada pe tine insuti sau minti.Esti cea mai de incredere persoana pe care o cunosti(gandul tau). Doar gandeste-te ca maine e o noua zi si vei trece peste toate problemele tale.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Citind carti in acest sens sau mergand la un psiholog.
Singura nu vei reusi..sincer iti spun.
Poate printr-o schimbare de look, o tunsoare sa te avantajeze, niste haine pe stilul tau dar mai cool.

| Dhalia a răspuns:

Buna! Pur si simplu îndepărtează-te de persoanele negative de langa tine... pentru ca probabil unii te descurajeaza. Iti poti scrie pe niste bilețele mesaje optimiste si sa le citesti in fiecare zi, asa le vei introduce in subconștient și iti va fi mai bine *asa am citit si eu acum ceva timp*, sper ca te am ajutat cat de cat :*