| brateibogdan a întrebat:

Buna
Cum pot sa ma inalt? Am 14 ani si am inaltimea de 1, 62
Spuneti orice metoda in afara de baschet si inot
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E important sa mananci cat mai sanatos, adica nu chipsuri sau tot felul de prostii. Ele incetinesc cresterea. Si mai poti lua si vitamine (A, B, C,...). Daca vrei sa cresti in inaltime, e important sa bei si multa apa. Daca bei alea 8 pahare de apa pe zi, nu numai ca o sa vezi imbunatatiri in inaltime, dar si parul o sa-ti creasca mai repede, unghiile...
Bafta!

2 răspunsuri:
| Lukas1994 a răspuns:

Nu vad de ce ai spune nu la baschet, eu am inceput sa fac baschet la 12 ani cand aveam vreo 1, 70 si dupa 4-5 ani am ajuns la 1, 92m. Sa stii ca nu e chiar ok sa fi inalt, sunt la fel de multe dezavantaje ca avantaje.

| PMTurtle a răspuns (pentru Lukas1994):

Asta se numeste pubertate