| Fluture a întrebat:

Cum pot sa salvez in paint o poza editata in photo instrument? Am auzit ca trebuie ceva de genu"Print screen", dar nu stiu cum se face. Mersi anticipat. fundita:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai butonul PRINT SCREEN (PriScr) pe tastatura. ( a desupra butoanelor INSERT, HOME, PAGE UP...
Cand vrei sa salvezi poza, apesi butonul ala, si intri in paint, te duci sus la EDIT si selectezi PASTE.
O sa iti apara acolo tot ce era pe ecran in momentul cand ai apasat butonul print screen... Selectezi ce vrei din poza, si dai Save. happy
Succes happy