| DariaSofia95 a întrebat:

Cum sa fac poze cu webcam-ul? La start daca scriu webcam nu imi apare nimic, nici pe desktop nu imi apare folder cu webcam. Laptopul este formatat, la mess merge sa dau web.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza programelul asta: http://amcap.en.softonic.com/ si atentie la setari. In devices trebuie sa pui camera ta si in Options trebuie sa marchezi Preview. Apoi setezi ce denumire sa aiba fisierul din File si tot de acolo locul unde sa il puna si marimea daca faci film (videoclip).