| Aiureeaaa a întrebat:

cum sa fac sa nu mi se mai rupa(exfolieze) unghiile dar o metode buna ca daca nu v-am spart intelegeti v-am spartlaughing ma refeream la fete ca ele stiu
baieti...
dar vreau o metoda naturala sau ceva

fundita

5 răspunsuri:
| Picipuu a răspuns:

Pai trebuie sa ti le pui in otet fiert si sa-ti cumperi o solutie speciala pentru unghii big grin

| ஐAdeஐ a răspuns:

Este un intaritor special de unghii cauta poate gasesti...
Sper ca te-am putut ajutakiss
puppy dog eyes

| Johanna_2621 a răspuns:

Te duci tu frumos la farmacie și ceri ulei de ricin. Costă până în 5 RON. Seara după ce te bagi in pat, pui pătura pe tine și îți dai drumu la televizor, inmoi un bețișor de ureche în ulei și îl aplici pe unghii printr-o mișcare circulară. În câteva zile o să simți diferența.

| Aiureeaaa explică:

Dar nu stiti ceva ca lamai sau ca fructe ca stiam ceva dar nu mai tin minte

| LoVeLy_3874 a răspuns:

Paiii` ee o metoda care la mine a dat roade`.de fapt mai multe :

1.Suc de lamaie-->Storci zeama de la o lamaie si o incalzesti putin(nu fiarta.calduta).Asta se va` intampla searabig grinDupa ce ai stors zeama`iti bagi unghiile in ea(zeama) si le ti` vreo 10 min! in cateva zilee`o sa ai niste unghii` superbe:X

2.Ou` si miere-->Spargi un ou, il bati` bine apoi pui o lingurita(1-2 vezi tu)de miere`, amestecii` si apoi iti bagi unghiile in compozitie...masandu`le! cateva minutebig grin*

Sper ca te-am ajutat... FunditSsapuppy dog eyes.:X:X:X