| Alleee18 a întrebat:

Cum sa scap de depresie si de gandurile "rele"? Va rog fiti alaturi de mine ca intotdeauna.Nu vreau sa fac nimic prostesc.Prietenul meu s-a despartit de mine si lumea mea se prabuseste. Dupa simptome se pare ca depresia a dat peste mine.Stiti voi, nimic nu are sens, totul e gri si sufar.Am mare nevoie de ajutor.Nu ma lasati acum la greu :-

Răspuns Câştigător
| Mariinaa a răspuns:

Buna Alexandra happy
Daca el te iubea asa cum se desprinde ca tu l-ai iubit nu se despartea de tine, oricum nu s-a prabusit nici un pamant, totul e in inima ta sfasiata de durere, insa trebuie sa treci peste asta, sa fii tare.
Apropo, nu e ultimul baiat din galaxie, vei gasit intr-o buna zi pe cineva care te va iubi la fel de mult cum il vei iubi si tu.
Fii tare! Mult noroc happy

7 răspunsuri:
| Alleee18 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri.Chiar speram sa fiu mai puternica decat atat, dar se pare ca m'a doborat la pamant.Stiu ca vor trece multe luni pana sa'mi uit prima dragoste sadsad dar...Off.Incerc cu greu sa ma abtin dar se pare ca nu'mi pot controla lacrimile.Va multumesc din nou pentru raspunsuri.O sa dau si fundita...

| AnaBejenaru a răspuns:

O sa-ti revii.depinde mult de tine, de dorinta ta de a te face bine. putem vorbii despre asta daca vrei, doar lasa-mi idul tau.si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare

| MissL a răspuns:

Scumpa mea, baieti au mai fost si vor mai fi, nu tu trebuie sa plangi dupa ei, ei dupa tinewinking Tu trebuie sa fi tare, nu te doboara pe tine un baiat, esti mai puternica de atat, repetati in gand ca esti prea buna pentru el, si iesi mai mult cu prieteni incearca sati ocupi timpul cu altceva, ca sa nu te mai gandesti la el, oricear fi el sa te vada mereu zambind si nu vorbi cu el fi rece si indiferenta, ca asta-l doare cel mai mult :*, el nu merita sa plangi pentru el, pentru ca tu poti si fara el, nu e el atat de important, nul face cel putin sa se simta important, ca nu e el aerul tau daca te-a facut sa plangi acum si sa suferi inseamna ca e un nimic si nu te merita happy Ai mare grija de tine >:d

| crazycolor a răspuns:

Ca sa uit incearca sa faci diferite lucruri care sa-ti atraga atentia(indiferent,neaparat trebuie sa-ti ocupi timpul cu ceva,asta ca sa reusesti sa nu te mai gandesti la el) ai putea citi o carte sau sa faci sport sau mai multe chestii de genu asta. si eu am fost in aceiasi situatie candva,iar cu asta am reusit sa o depasesc.pup, sper ca te-am ajutat si sper sa treci cu bine peste asta! gandeste-te ca vei intalni baiatul potrivit odata si odata, iar atunci vei fi foarte fericita in adevaratul sens al cuvantului.

| YESname a răspuns:

Uita de el.uita de gandurile "rele". lasa-l de-o parte. poti gasi multi baieti draguti in lume.bafta allexandra

| alexa6808 a răspuns:

Incearca sa le depasesti,nu t lasa distrusa,nu suferii din cauza baietilor ca nu are rost, sti doar ca toti sunt la fel, nu plange fara rost! pup

| ctlaida a răspuns:

Buna draga mea,
Pentru inceput as vrea sa iti spun ca NIMIC DIN ACEASTA LUME, NU POATE DISTRUGE O FEMEE!
Daca v-ati despartit, fii bucuroasa! El nu era pentru tine si Dumnezeu asa a vrut... barbatii in lumea asta sunt cat cuprinde la fel si femei si cred ca stii vorba aia veche din popor " fiecare sac are peticul lui" asa ca nu fi trista cladeste-ti alta lume plina de prieteni crezi mai mult in Dumnezeu si el te va aduce pe drumul cel bun as vrea sa vorbesc mai mult cu tine daca poti lasa-mi mailul tau
fii tare!