| Rosalinda_7768 a întrebat:

Cum sa vad cine mi-a vizitat profilul pe facebook si cum sa-mi schimb numele? Plsss. FUNDOI

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai 2 lucruri pe care nu le poti face pe Facebook!
1. Pe facebook nu ai optiunea asta de a vedea cine ti-a vizitat profilul!
2.Nu poti schimba numele ca pe alte site-uri de socializare de cate ori vrei tu! Uite ce zice Facebook:
Cum imi schimb numele?

Puteti cere modificarea numelui de la sectiunea nume Nume a paginii dumneavoastra Setare Cont. http://www.facebook.com/editaccount.php Facebook verifica fiecare cerere de schimbare a numelui pe care o faceti. Din cauza numarului mare de cereri pe care le primim, cererea dumneavoastra poate sa nu fie procesata imediat.
Va rugam sa retineti faptul ca numele contului Facebook trebuie sa fie in concordanta cu urmatoarele standarde de autenticitate:

• Trebuie listat numele si prenumele intreg. Initialele nu pot inlocui numele intreg. Poreclele pot fi listate daca reprezinta o variatie a numelui dumneavoastra, dar doar in formatul Prenume Porecla Nume de familie.

• Numele dumneavoastra trubuie sa contina doar caractere specifice unei singure limbi.

• Numele dumneavoastra nu poate contine titluri, simboluri, numare; nu se permite utilizarea incorecta a majusculelor sau a semnelor de punctuatie.
Nu este permis sa va prezentati ca fiind altcineva. Pentru a incuraja utilizarea numelor reale pe Facebook, numarul de modificari ale numelui a fost limitat. De asemenea, daca un reprezentant Facebook a schimbat numele pentru dumneavoastra, aceasta schimbare e considerata DEFINITIVA iar dumneavoastra NU VETI MAI PUTEA MODIFICA NUMELE. Pentru a afisa un alt nume pe care vreti sa-l folositi, de exemplu numele dinainte de casatorie, va rugam sa accesati pagina Setare Cont.
http://www.facebook.com/editaccount.php
Bafta!

| Mihaitsuu a răspuns:

Nu cred ca poti sa vezi cine tia vizitat profilul, dar ca sa schimbi numele, intri in Optiunea 'Contul meu'- Setarile contului.winking

| iulia199714 a răspuns:

Nu stiu cum sa faci ca sa vezi cine ti-a vizitat profilu de la facebook da stiu cum sa iti schimbi numele...
1.iti deschizi u pagina de facebook
2.dai la account
3.account settings
4.name/change
5.modifici first name si last name
sper ca te-am ajutat... funfa?