| NuDauNiciunNume a întrebat:

Cum se apropie vara, incepe si sezonul de mers la piscina/plaja. As vrea sa stiu ce parere aveti, baieti, despre fetele cu putina celulita? Sau, fetelor, voi ce credeti despre aceasta? Sau cum faceti sa scapati de ea? Eu am 19 ani, 1.65 si 53 de kg si am putina pe picioare si fese. In fiecare an, in luna mai, ma apuc de facut exercitii ca o nebuna si mananc numai mancare sanatoasa (in rest, mananc si putin mai nesanatoasa de 3-4 ori pe saptamana), gandindu-ma ca iar vine vara si o sa ma simt neincrezatoare la piscina cu celulita mea de pe picioare. Dar as vrea sa stiu care este parerea voastra.

4 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Celulita este compusă din celulele adipoase, astea nu dispar niciodată, diferitele tratamente doar le estompează. Le ai fie că ești gras ori slab, femeile au mai multă grăsime subcutanată decât bărbații, de-asta la ele e mai evidentă problema. De fapt e o falsă problemă, toată tevatura e creată pentru a vinde produse anticelulitice.
E ideal să mănânci sănătos, să faci sport și să te îngrijești dar mi se pare exagerat să devii obsedată de acest așa-zis "defect". Urăsc când văd articole de genul ăsta în reviste, când vânează vedetele cu celulită! Îți dai seama că dacă cineva ca Jennifer Lopez nu poate scăpa de celulită, care sunt șansele să scapi tu definitiv de așa ceva? Ai 19 ani, ești în floarea vârstei, mai bine de atât probabil că n-o să mai arăți niciodată, ai mai multă încredere în tine și nu te mai lăsa doborâtă de o chestie minoră.
Poți să n-ai un corp 90-60-90, importantă e atitudinea. Capul sus, spatele drept, pieptul înainte, cui nu-i place, să nu se uite! laughing

| Plato a răspuns:

Am o parere foarte proasta despre fetele care cred ca-mi fac pareri despre ele in functie de fizic.
Groaznica parere.

Ce treaba sa am eu, de ce ar fi problema mea cata celulita are nu stiu care?
Ce intrebare e asta?

Sau ce, iti propui sa faci "ravagii"? Atunci sper sa fie toti scârbiți.

| CosminCD a răspuns:

Părerile sunt împărțite și nu vei ajunge ca tu să îți formezi un stil de viață cu părerile celorlalți. Ideea e să te placă băiatul cu care vei fi forever. happy În definitiv, să știi că mersul pe jos, alergatul și bicicleta ajută la dispariția celulitei (sigur, toate acestea combinate cu un stil de viață sănătos). Acum, că tot ai întrebat, personal nu am nicio problemă cu puțină celulită. Alții vor avea...

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Toți avem celulita..mai putina sau mai multa. ‘)) Fa sport, tine Alimentația, folosește creme și aia e. Nu ai ce face altceva. Fii încrezătoare in corpul tau totuși. ‘)