| MyAngelT a întrebat:

Cum se poate scapa flashurile pe care le poate avea cineva in urma unei traume? ( a unui viol)

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu există vindecare în urma traume psihice, mai ales! Doar vizite dese la psiholog, psihiatru. Plus, mers la o mănăstire, care oferă servicii de găzduire pentru pelerini, unde măcar pentru o săptămână, vorbind cu Maica Stareță despre problema dumneavoastră, să participați la slujbe, să vi se citească.
Sănătate!

| sierra1 a răspuns:

Dacă e vorba de tine, fă o vizită unui psiholog real, nu online