| Alinushaaaa a întrebat:

Curand am balul bobocilor si as vrea sa fiu foarte frumoasa. Promit ca va voi rasplati cu folositor+inteligent & funda daca imi veti acorda 5 minute din timpul vostru pentru a ma ajuta. Sper sa o luati pe rand cu fiecare etapa. Incep cu parul - am parul saten, lung [pana la fund] cum as putea sa mi-l prind? Tinand cont ca am fata rotunda ma gandeam sa il las pe spate [si sa il indrept desigur] dar mai astept totusi si ideile voastre. Fata, voi ce ziceti, cum sa o infrumusetez putin? Ma gandeam sa ma pensez, dar oricum astept ideile voastre, cum sa ma machiez etc. Ma voi imbraca intr-o rochita neagra, credeti ca vor mai veni fete in rochitze, caci nu vreau sa fiu singura. Mai bine sa ma duc in pantaloni? Voi ce ziceti? Dau funda tnx anticipat!

3 răspunsuri:
| blackangel95 a răspuns:

Parul ti.ar sta foarte bine daca le.ai undula sau sa il lasi drept si sa iti prinzi o clama in frumoasa in forma de floare sau fundita intr-o parte si sa il lasi sa iti vina mai pe fata si sa iti dai cu putin fixativ cu sclipici in el ca sa arati stralucitoare. Ar fi bine sa te pensezi, sa te dai cu mult rimel ca sa ai niste gene super lungi si adorabile si sa iti dai cu un creion negru sau cu fard de pleoape mai sclipicios ca sa iasa in evidenta si pe fata sa te dai cu putin fond de ten dar inainte sa te dai cu crema hidratanta ca sa poti sa il intizi bine fara sa ramana urme si pe buze sa te dai cu un luciu stralucitor. Daca participi la bal trebuie sa iti ei rochita neaparat dar daca te duci doar sa te uiti ia-ti niste blugi sau pantaloni ca sa nu iti fie frig cand pleci acasa. Dar ca sa arati super frumoasa imbracate cu ce iti vine tie mai bine adica sa iti stea super imbracata asa si sa potriveask cu makiajul si coafura. funda?

| Ale6197 a răspuns:

Poti sa mergi in rochita, cu putin alb la ochi, rimel, si ceva luciu de buze ( machiajul sa nu fie strident ), iar parul ti-l poti lasa pe spate si sa il duci tot pe o parte ( daca ai breton poti face acelasi lucru si sa iti prinzi intre breton si restul parului o cordeluta ceva). Fii cat mai naturala!

| piniata a răspuns:

Bun...deci pentru par poti sa'l ondulezi si sa'l prinzi cu o agrafa draguta daca ai breton poti sa til ondulezi si sa iti pui un fel de diadeama pecap care sa faca diferenta intre breton si restul parului la machiaj nu prea stiu depinde si de culoarea ochilor poti da cu fond de ten rimel creion negru si far de pleoape dar fard de pleoape incearca culoarea pieli dar un pic mai inchisa pentru ochi caprui daca ai ochi albastri sau verzi incearca si tu mai dinainte culori sa vezi cum iti sta pensat clar trebuie sa dai o forma frumoasa sprancenelor si cu un creion vor fii superbe la un bal trebuie de obicei sa mergi in rochie si eu am balul pe 27 luna asta si ma imbrac in rochie nu prea e ideal sa mergi in pantaloni dar asta este dupa gusturile fiecarui om dar daca zici ca vrei sa fi frumoasa iti recomand rochie