| MikiiD a întrebat:

Bunabig grin am aici o poveste mai lunga si va rog mult sa-mi spuneti parerea voastra si sa ma ajutati.
Cu vreo 2 saptamani in urma, am fost la o tabara de zi(de la 8 pana la 18). Acolo am intalnit un baiat care imi parea asa cam ciudat.El imi tot facea avansuri.Ma imbratisa,dansa cu mine,ma ridica in brate,ma saruta pe obraz,ma apara, avea grija de mine.Eu am inceput sa-l indragesc,numai ca uneori avea niste obiceiuri cam ciudata, fuma si se batea foarte des.Chiar cand plecam in excursii,se aseza langa mine, si ma punea pe bratul lui si discutam despre orice.Eu am 13 si el 14.Eu nu caut iubiti la varsta asta dar cand el se apropia de mine eu nu puteam sa plec.Totul a ramas la acestea si in ultima zi a vazut o fata din alta grupa, de varsta lui si in ziua aia nici nu a vorbit cu mine.La masa, noi stateam alaturi si o prietena de acolo l-a intrebat de ce nu mai vorbeste cu mine iar el a spus ca are prietena si ea a zis ca si eu am(desi nu am).El a spus ca nu-i pasa si m-a trimis..stiti voi unde.
Dupa cateva zile ne-am intalnit la un meci de fotbal si el asa se comporta de parca nimic nu s-a intamplat.Eu nu i-am scris nimic pana atunci.Eu ii aruncam niste priviri si vorbeam cu el indiferent. Apoi am vazut pe o cunoscuta de-a mea de vreo 14 ani care era cu el.El o mangaie,ii deschidea sutienul in public! Asta, fiind o fata normala ii dadea una peste cap si gata.Ei erau colegi de clasa! Mi-a zis ca-i tare ciudat baiatul.
Eu una nu inteleg...De ce s-a comportat asa cu mine? Eu ce i-am facut? Nu vreau sa ma mai intalnesc cu el,dar imi e foarte obijduitor pentru ca nu cred ca meritam asa ceva.
Ce ziceti,sa mai vorbesc cu el, sau sa nu ma mai gandesc?
Dau Fundaa

Răspuns Câştigător
| EzzySoSweet a răspuns:

Nu vrea o relatie serioasa, probabil ca ti-ai dat si tu seama. S-a comportat asa cu tine deoarece isi incearca norocul, sa vada si el cum e viata, cu are fete are noroc, care fete ii admit sa le deschida sutienul. si tu ai fost una dintre "victime". Se joaca cu fetele, dar nu vreau sa ma gandesc cum va fi atunci cand chiar va intalni o fata care sa ii placa cu adevarat si sa aiba deja reputatia asta straight face. Daca vrea sa iti mai faca avansuri, spune-i ceva de genul:
"Nu ti-a fost de-ajuns? Te-astepti sa ma fraieresti? Du-te si sarut-o pe prietena ta, nu pe mine! "
Adica, sa inteleaga ca tu nu te joci. Cand o sa ai prieten, tu sau orice fata careia i-a facut avansuri, o sa isi dea seama cum e sa fi intr-o relatie, si cum e el dat la o parte!

2 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Ne te mai gandi la el, daca nu iti este foarte dor de prezenta lui inseamna ca nu s-a infiripat mare lucru intre voi. Pe tine acum te macina doar curiozitatea si ai vrea sa stii de ce s-a comportat asa cu tine. Ai putea sa-l intrebi cu toate ca nu cred ca-ti va raspunde sincer. Forget about it.

| puffy04 a răspuns:

Nu te mai gandi...e un pusti tipic fara minte... ignora-l pentru ca u esti o fata la locul eihappy