| xxNoLovexx a întrebat:

Heii TPU. am si eu o problema mai delicata. Acum 2 zile o prietena foarte buna mi-a facut cunostinta cu un baiat. A doua zi m-am intalnit cu el,a fost o zi superba,deci nu imi imaginam o zi mai minunata! A doua zi prietena aceea mi-a spus sa intru repede pe fb'ul ei ca sa vad ce mi-a scris baiatul acela,ca ea nu poate sa-mi spuna. Cand m-am uitat am vazut ca el i-a spus parerea mea despre mine, unde facea misto de mine ca sunt mai grasa putin.Si m-am suparat tare de tot pe el.El imi tot scria ca-i pare rau, ca sunt viata lui..chestii de astea..ca ii pare foarte foarte rau >>.. Imi si trimite mesaje.Imi scrie Romane. unde zice sa-l iert ca a gresitsi ca nu mai face asta niciodata...si ca nu-i asa,si ca eu sunt perfecta pentru el.Dar sincer nu stiu. daca m-as impaca cu el mi-ar fi rusine,foarte rusine,pentru ca stiu ce gandeste acum despre mine,si nu as mai suporta sa ma atinga. Adica atunci cand ne-am vazut am simtit ca se uita putin ciudat la mine,ca nu ii place cum arat. Dar serios acum,nu toti suntem perfecti,nici el nu era perfect.El pur si simplu e foarte foarte slab,si eu sunt mai grea ca el, asa...si? Daca nu i-a placut de mine de la inceput putea sa-mi spuna foarte frumos ca nu vrea o relatie cu mine,dar nu, el a continuat.Si a mai continuat si sa faca misto straight face. Deci spuneti-mi va rog ce sa fac, un sfat sau ceva crying

Răspuns Câştigător
| Mariiiiaa a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa il dai dracu laughing Scuze ca sunt asa directa. Daca te-ar fi placut / iubit nu ar fi zis asta despre tine si chiar daca acum zice ca ii pare foarte rau precis are un scop anume happy Eu zic sa nu te impaci cu el pentru ca nu e ultimul baiat de pe pamant. Precis va aparea cineva care te va iubi asa cum esti si tu il vei iubi pe el. Daca nu te-a pretuit de la inceput de ce crezi ca o va face tocmai acum? Cum am mai zis, uita-l si nu il mai baga in seama, indiferenta ta o sa il doara daca e asa cum zice el happy Esti tanara ( cred laughing ) si nu trebuie sa fii trista din cauza unui nesimtit. Atunci cand e sa fie, o sa il intalnesti pe cel care te va iubi si iti va marca adolescenta pentru ca toate adolescentele traiesc o "iubire ca in basm" la un moment dat, nu? happy Bafta si sper sa imi asculti sfatul, cel putin asta e ceea ce as face eu happy

2 răspunsuri:
| Andreeac33 a răspuns:

Hmmm...incearca sa fi o,, lady'' pe cat se poate de mult.Nu te accepta asa cum esti, e pas.Eu zic sa ii platesti cumva cu aceeasi moneda.Nu merita atentia ta.E un playeras caare da sperante unei fete pana intr-un anumit punct si dupa ii trage teapa.A fost poate doar o mica atractie intre voi, dar trece.O sa gasesti pe cineva care sa te intelega perfect.Fi demna si un pic orgolioasa. Daca ar fi simtit ceva pentru tine, nu ar fi facut asta.Degeaba scrie romae cu vorbe frumoase, sunt doar cuvinte, toti putem face asta.Eu zic sa il lasi balta dar prima oara plateste-i cu aceeasi moneda.Succes!

| DeadlyRose a răspuns:

Scumpa mea. cine te place, te place asa cum esti. poti sa ii zici si asta. nimeni nu e perfect. si ar mai fi si o chestie. poate ca i`a zis asa prietenei tale doar sa nu isi dea seama ca el te place. eu zic. sa il ignori. daca te place cu adevarat. va veni el la tine. tu esti frumoasa in felul tau. cine nu te place, sa nu se uite. Sper ca te-am ajutat! Succes!