| rapgirl123 a întrebat:

Hey TPU...sad am o maare problema. M-am indragostit de un coleg de la mine din clasa. El e indragostit de alta si acum 2 zile s-au combinat. Inainte de asta ma intelegeam super bine cu el, radeam, vorbeam, ne simteam super. Acum de cand e cu ea, pe mess nu prea ma mai baga in seama. La scoala vorbim dar nu ca inainte. Ma simt aiurea. Ma doare sad rau. Macar daca nu putem in preuna, sa vorbim sa fim la fel ca inainte de aceasta intamplare sad. Ah Doamne simt ca numai pot crying

3 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

E urâttt rau de tot!
Love sucks! Ce sa faci...Cu toate/totii am trecut intr-un fel prin asta.Lumea e plina de baieti-asta zice toata lumea-.-Nu vad ce ar mai fi de facut. daca deja s-a combinat cu tipa aia, inseamna ca nu prea i-a stat gandul la tine.e Tristt.stiu.Viata e nedreapta.Si asta stiu.Cateodata trebuie sa acceptam ce se intampla,si sa dovedim ca putem face fata! Ca e loc de mai bine! Deci, nu mai suspina pentru ca oricat de mult ai face'o, nimic nu se va schimba.Stii ca."ce nu te doboara, te intareste!"
-Baftă! :*

| Daisylutza a răspuns:

Da intr-adevar stiu ca doare dar trebuie sa accepti realitatea.si eu sunt aproximativ in aceeasi situatie,numai ca tipul e cu un an mai mare,la liceu, si ma urastecryingintreaga poveste pe contul meu,ultima intrebare). Probabil ca esti intr-o situatie cat de cat fericita,deoarece la varsta asta,toti de impaca si se despart cat ai bate din palme,iar tu trebuie numai sa astepti momentul ca ei sa se desparta si sa il consolezi, sa ii fii alaturi asa cum erati inainte. daca e baiat destept va realiza cine i-a fost alaturi, daca nu.stiu si eu ca e greu dar inseamna ca nu te merita. Sper ca te-am ajutathappy

| Gabryela96 a răspuns:

Salut... ma numesc Gaby si am avut si eu aceeasi problema!
Uite iti voi da un sfat daca iti place de el enorm poate te faci si tu ca nu ii tragi atentsia vb la fel cu el ca inainte dar incearca sa il faci gelos si asa vei observa daca se uita la tine atunci inseamna ca tine la tine si ca te iubeste ...La mine a mers! nu iti cer funda am vrut doar sa te ajut!